MELISA&DOUG: zestaw sałatkowy dla małego kucharza

Zaserwuj na obiad coś pysznego i jednocześnie zdrowego! Domyślasz się co to może być? Tak, dzisiaj przygotujemy wspólnie świeżą sałatkę. Najpierw musisz wybrać odpowiednie składniki i zaznaczyć je na karcie wielokrotnego użytku. Przygotuj także niezbędne naczynia i narzędzia, czyli miseczkę, nóż, widelec i drewniane warzechy. Pokrój warzywa (pomidorki, ogórek, marchewka i papryka) na mniejsze kawałki. Opłucz i osusz liście sałaty, które znajdują się w plastikowych, zamykanych pojemnikach z wieczkiem. Na końcu dodaj pieczarki, czarne oliwki z puszki i serek sałatkowy. Tuż przed podaniem polej danie jednym z dwóch dressingów – sosów.

Zestaw zawiera łącznie 52 elementy. Większość części jest drewniana. Warzywa są podzielone na części i połączone za pomocą rzepek, dzięki czemu w łatwy sposób można je „pokroić” na kawałki, używając w tym celu drewnianego, tępego noża. Pozostałe składniki można zamknąć w charakterystycznych opakowaniach – sałatę w zamykanym pojemniku, oliwki w puszcze, a dressingi w butelki.

Zabawa z drewnianymi artykułami spożywczymi jest bardzo atrakcyjna dla dziecka, ponieważ umożliwia mu naśladowanie dorosłych, np. rodziców. Co więcej, Zestaw sałatkowy wprowadzi malucha w zasady zdrowego odżywiania. Zabawa z drewnianymi warzywami może być punktem wyjścia do rozmowy o składnikach odżywczych, witaminach i o ich wpływie na zdrowie człowieka. Krojenie i dzielenie drewnianych części może wspomóc rozwój umiejętności manualnych i koordynacyjnych. Sama zabawa fantastycznie rozwija wyobraźnię i kreatywność!

  • Ilość elementów: 52
  • Producent: Melissa & Doug
  • Wiek dziecka: 3+
  • Nr katalogowy: 19310
  • Wymiary opakowania: 40cm x 30cm x 9,5cm

Brak w magazynie

SKU:MSD9

99,00