Zabawki rozwijające małą motorykę, Bystrzak.eu

Święta coraz bliżej, a co za tym idzie szukanie prezentów dla bliskich, szczególnie maluchów, które z utęsknieniem czekają na przyjście świętego Mikołaja. Jeśli zastanawiasz się jaki prezent kupić, to najlepiej wybierz zabawki rozwijające małą motorykę. Produkty te pomagają ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową, sprawność manualną, a także wyobraźnie przestrzenną, dokładność i oczywiście cierpliwość. W naszym sklepie mamy szeroki wybór tego typu artykułów, dzięki czemu znajdziesz coś dla swojego malucha. Przede wszystkim polecamy produkty, takie jak:

1. Tablica manipulacyjna Switch&Spin czyli po prostu układanka wyposażona w 10 wymiennych obrazków, na których układa się wzory przy pomocy magnetycznych zębatek. Co więcej, z układanki można także zdjąć szablony, a maluch może układać dowolnie wybrane elementy.

Korzyści dla dziecka: nauka kolorów poprzez dopasowywanie, a także ćwiczenie zręczności.

2. Goki Labirynt Wyspa to gra polegająca na przyciąganiu kuleczek przy pomocy magnetycznego pisaka i jednoczesne doprowadzenie ich do celu. Dzięki temu, że całość została pokryta plastikową powłoką kuleczki się nie pogubią. Oferowana gra doskonale sprawdzi się zarówno do zabawy w domu, jak i w podróży.

Korzyści dla dziecka: doskonałe przygotowanie ręki do pisania, ale także nauka koncentracji i ćwiczenie cierpliwości, ponieważ na początku gra wymaga dużego skupienia.

3. Garaż z kluczykami i pojazdami ratunkowymi idealnie sprawdzi się zwłaszcza dla maluchów, które uwielbiają służby ratunkowe. Garaż został wyposażony w trzy wozy ratunkowe, jednak, żeby mogły wyjechać konieczne jest otwarcie bramy przy pomocy odpowiedniego klucza.

Korzyści dla dziecka: kształtowanie umiejętności logicznego myślenia poprzez dopasowywanie kształtu i koloru klucza do bramy, którą otwiera. Oferowana zabawka doskonale sprawdzi się do ćwiczenia cierpliwości.

4. Mellisa&Doug Farma z zamkami to wspaniała zabawka manipulacyjna. Maluch chcąc uwolnić znajdujące się w stodole zwierzątka musi najpierw otworzyć jedne z czterech par drzwi, a to czasami spore wyzwanie.

Korzyści dla dziecka: ćwiczenie zdolności manualnych poprzez próby otwierania różnych zamków, a także koncentracji i cierpliwości.

Oferowane zabawki doskonale rozwijają motorykę małą, a jednocześnie zapewniają dzieciom doskonałą rozrywkę. Co więcej, w odróżnieniu od zwykłych zabawek wymagają od maluchów więcej uwagi i skupienia, dzięki czemu dziecko ma zajęcie na kilka godzin.