Pomysły na prezent z okazji 1 urodzin, Bystrzak.eu

Zakup prezentu dla dziecka nie powinien być trudny, jednak szeroki wybór różnorodnych zabawek sprawia, że nie wiemy na co się zdecydować. Co więcej, jeśli nie mamy dzieci, to ciężko jest nam określić jaka zabawka będzie adekwatna do danego wieku. Dlatego też dzisiaj podpowiemy Wam jakie pomysły na prezent z okazji 1 urodzin będą najlepsze!

Przede wszystkim zamiast kupować na pierwsze urodziny kilkanaście zabawek słabej jakości, lepiej jest kupić jedną, która będzie służyła przez dłuższy czas. Warto też, żeby nie tylko bawiła, ale również pomagała rozwijać wyobraźnie i koordynację wzrokowo-ruchową. Dlatego w naszym zestawieniu proponujemy:

1. Drewniany chodzik pchacz, w odróżnieniu od tradycyjnego wymaga od dziecka pozycji stojącej i uczy swobodnego poruszania się na dwóch nogach. Z przodu chodzika umieszczony został panel manipulacyjny, na którym znajdują się ruchome elementy: zwierzątka do przesuwania po wyznaczonych liniach, a także kolorowe koła zębate do obracania.

2. Przebijanka z kulką i młotkiem to zabawka, która doskonale sprawdzi się do ćwiczenia koordynacji wzrokowo-ruchowej. Na górze przebijanki umieszczona jest kulka, w którą należy uderzyć, w efekcie spada ona po schodkach z cymbałków na sam dół. Dźwięki, które wydaje kulka sprawiają, że dziecko chętnie się nią bawi.

3. Zjeżdżalnia dla autek pozwala ćwiczyć koncentrację, a także funkcje wzrokowe, których rozwijanie od najmłodszych lat jest bardzo ważne. W zestawie znajdują się wesołe króliczki, które zjeżdżają samochodami na dół, a maluch może je obserwować przez przezroczyste okienka.

4. Klocki dźwiękowe mimo tego, że na pierwszy rzut oka wyglądają zwyczajnie to większość z nich wydaje wesołe dźwięki. Wystarczy nimi wstrząsnąć i obserwować reakcję maluszka, którego z pewnością zainteresują. Oferowane klocki są bardzo kolorowe, dzięki czemu jeszcze bardziej zachęcają do zabawy.

Pierwsze urodziny to bardzo ważne wydarzenie, które należy odpowiednio uczcić. Wybierając prezent postaw przede wszystkim na jakość. Drewniane zabawki są o wiele bardziej wytrzymałe i mogą stać się pamiątką na całe życie, które dziecko jak dorośnie przekaże kolejnym pokoleniom.