Dlaczego warto kupować zabawki drewniane?, Bystrzak.eu

Dlaczego warto kupować zabawki drewniane?

W dzisiejszych czasach rynek zabawek dziecięcych jest tak duży, że często ciężko na cokolwiek się zdecydować. Wiele osób często zastanawia się czy warto kupować zabawki drewniane, a my to dzisiaj sprawdzimy. Do ich zalet należy przede wszystkim:

1. Trwałość: w odróżnieniu od plastikowych zabawek, drewniane nie psują się mimo wielokrotnych upadków i codziennej eksploatacji. Nie pękają i są odporne zarówno na działanie czynników mechanicznych, jak i chemicznych. Co więcej, mogą bawić się nimi kolejne pokolenia.

2. Kreatywność: proste formy i budowa, brak świecących elementów oraz to, że nie wydają żadnych dźwięków sprawia, że dzieci do zabawy drewnianymi samochodami i lalkami muszą użyć wyobraźni. W ten sposób np. autko może stać się wehikułem czasu, wyścigówką albo służyć do teleportacji.

3. Motoryka: drewniane samochodziki, klocki, lalki czy układanki pozwalają ćwiczyć dziecku sprawność dłoni oraz palców, a także koordynację ruchową. Co więcej elementy drewniane są łatwiejsze w obsłudze niż plastikowe, dzięki czemu maluchy chętniej po nie sięgają.

4. Bezpieczeństwo: przedmioty wykonane z naturalnego materiału pozbawione są toksycznych i niebezpiecznych składników, z których często wykonywany jest plastik. Jednocześnie doskonale nadają się do zabawy i rozwijają kreatywność.

5. Pamiątka: wiele osób, które wychowywały się w czasach, gdy plastik nie był tak popularny, na pewno przechowuje gdzieś swoje ulubione samochodziki, samoloty, lalki czy klocki. Dzięki temu, że są dobrze zachowane mogą stanowić piękne ozdoby lub zostać przekazane kolejnym pokoleniom. Jak widać mimo wszystko przedmioty wykonane z naturalnych materiałów mają wiele zalet, dzięki czemu mimo upływu lat nadal cieszą się dużą popularnością. Jeśli nie wiesz co kupić swojemu maluchowi na prezent, to wybierz coś naturalnego i przekonaj się, że pobudzi on swoją kreatywność i będzie miał zajęcie na długi czas.